Nowoczesne stomatologiczne kliniki oferują nam bardzo szeroki zakres usług, jak i zabiegów, które są wykonywane przy użyciu nie tylko innowacyjnych technologii, ale także przy użyciu precyzyjnego sprzętu. Wszelkie dziedziny stomatologii, jak chirurgia stomatologiczna oraz endodoncja stale zyskują na popularności. Korzysta z nich już coraz to więcej pacjentów. Wiele zabiegów wymaga oczywiście dokładności oraz do tego przejrzenia się wszelkim niewidocznym szczegółom, które ciężko jest dotrzeć gołym okiem. Z pomocą przychodzą wszelkie nowoczesne urządzenia. Przykładem są na pewno mikroskopy.  Poznań stomatolog mikroskop (http://www.dentystabiczyskomurawa.pl/oferta/leczenie-endodontyczne-pod-mikroskopem/) oferuje leczenie pod mikroskopem. Takiego rodzaju leczenia nie należy się obawiać, ponieważ jest ono całkowicie bezbolesne.

Po czym rozpoznamy mikroskop stomatologiczny?

Nowoczesne stomatologiczne kliniki oferują nam bardzo szeroki zakres usług, jak i zabiegów, które są wykonywane przy użyciu nie tylko innowacyjnych technologii, ale także przy użyciu precyzyjnego sprzętu

Mikroskop, który używany jest w stomatologii, przypomina z wyglądu mikroskop operacyjny, czy też laboratoryjny. Z jednej strony jest okular, przez który patrzy lekarz w dane pole, dalej znajdują się pokrętła, które regulują ostrość, wygodne uchwyty służące do zmiany ustawienia położenia, a na samym końcu znajdują się soczewki. Mikroskop zawieszany może być pod sufitem, czy też na ścianie. Jego ramiona oczywiście znajdują się w zasięgu rąk stomatologa. Dzięki temu może być użyty bez jakiejkolwiek zmiany pozycji specjalny, czy też pacjenta. Obraz uzyskany przez mikroskop jest przesyłany do komputera, na którym zapisany będzie w celu diagnostyki oraz leczenia. Jest także wyświetlany na bieżąco na bardzo dużym ekranie. Dzięki temu nasz stomatolog jest w stanie wszystko dojrzeć.

Mikroskop jest bardzo nowoczesnym narzędziem, które jest stosowane wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zbadania miejsca trudno dostępnego lub też w sytuacji, gdy trzeba powiększyć wielokrotnie badany obszar. Mikroskop jest urządzeniem niezbędnym przy kanałowym leczeniu zębów, stomatologicznej chirurgii oraz periodontologii, a więc przy leczeniu chorób błony śluzowej oraz przyzębia. Mikroskop umożliwia nam obejrzenie dokładne korzeniowych kanałów oraz ich wypełnienie, kontrolę wypełnień, diagnostykę chorób, a do tego pozwala skontrolować szczegółowo sam postęp leczenia. W profesjonalnych dentystycznych gabinetach mikroskop to już standardowe wyposażenie. Dentysta musi mieć obowiązkowo możliwość sięgnięcia po niego w absolutnie każdej chwili. Gdy nie ma w danym gabinecie mikroskopu, to jest to dla dentysty spore utrudnienie, a pacjent nie czuje się jednak tak pewnie.