Niezwykle ważną dziedziną stomatologii jest protetyka, koncentrująca się na odtwarzaniu prawidłowej budowy oraz właściwych czynności uzębienia. Wykorzystywane są w tym celu przede wszystkim różne estetyczne uzupełnienia. Oczywiście najpierw zachodzi zawsze konieczność wykonania odpowiedniego odlewu. Jeśli interesuje nas profesjonalna protetyka Poznań to miasto, gdzie funkcjonuje kilka gabinetów specjalizujących się w tym zakresie.

Rozwiązania stałe gwarantują optymalny komfort

W przypadku zębów leczonych techniką kanałową stosuje się bardzo często wkłady koronowo-korzeniowe. Taki element zaskakująco skutecznie odbudowuje zrąb uszkodzonego zęba i jednocześnie zapewnia w pełni satysfakcjonujący efekt wizualny. Może być wykonany z taniego kompozytu, eleganckiej porcelany, czystego złota, a także stopu metali nieszlachetnych. Ostateczny wybór materiału zależy nie tyko od indywidualnych preferencji i zasobności portfela danej osoby, ale też od warunków typowo klinicznych (np. dotychczasowych sposobów leczenia). Alternatywę stanowią mosty, będące zazwyczaj połączeniem trzech odrębnych koron zespolonych przęsłem. Wprost świetnie maskują one wszelkie większe luki w łuku zębowym. Na uwagę zasługują ponadto licówki, czyli cieniutkie płytki ceramiczne bądź porcelanowe mocowane bezpośrednio do przedniej powierzchni szkliwa. Ich zadaniem jest wpłynięcie na poprawę kształtu albo koloru wybranych zębów. Nie powodują przy tym nadmiernego obciążenia struktury kości (więcej). Jeżeli naszym celem jest opisana powyżej protetyka Poznań to miasto słynące z wyjątkowo kompetentnych specjalistów.

W niektórych sytuacjach uzupełnienie ruchome to konieczność

Zdarza się, że z powodu zbyt dużej liczby ubytków lub braku wystarczających środków finansowych jedyną sensowną opcją pozostaje uzupełnienie ruchome

Zdarza się, że z powodu zbyt dużej liczby ubytków lub braku wystarczających środków finansowych jedyną sensowną opcją pozostaje uzupełnienie ruchome. Doskonałym przykładem jest proteza akrylowa o charakterze śluzówkowym, na którą powszechnie decydują się osoby starsze. Niestety ma ona tendencję do przemieszczania się w jamie ustnej i ograniczania wydolności żucia pokarmów. Rozsądnym, ale wyraźnie droższym zamiennikiem jest proteza szkieletowa stworzona na podbudowie metalowej. Wyróżnia się kompaktowym rozmiarem, dzięki czemu nie stwarza większych problemów w codziennym użytkowaniu. Na koniec warto jeszcze z pewnością wspomnieć o protezie typu overdure, opierającej się na naturalnych korzeniach zębowych, ewentualnie syntetycznych implantach. Jej ogromna zaleta to efektywne przenoszenie obciążeń zgryzowych, co w znacznym stopniu ułatwia spożywanie wszelkich posiłków.