Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Nieustanny postęp medycyny, stomatologii oraz technologii medycznej daje sporo możliwości, które usprawniają pracę specjalistów. Do tego zmniejsza ból u pacjentów oraz minimalizuje ingerencję i inwazyjność zabiegów. Jednym z najnowszych zabiegów stomatologicznych jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Poznań stomatolog mikroskop to bardzo popularna usługa. Jest to zabieg z zakresu endodoncji, który zajmuje się leczeniem tkanek oraz miazgi zębowej. Klasyczne leczenie kanałowe jest zabiegiem, które jest bardzo inwazyjne i bolesne. Wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami oraz powikłaniami. Do tego dochodzi bardzo duża ilość wizyt. Leczenie kanałowe pod mikroskopem umożliwia powiększenie dokładne obrazu zęba, które pozwala na dokładne oczyszczenie systemu kanałowego zęba oraz także skrócenie czasu leczenia.

Leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu jest naprawdę potrzebne. Daje nam ono możliwość nawet kilkukrotnego powiększenia. Cieszy to dentystów, ponieważ nie wszystko są sposób zobaczyć na własne oczy. Pewne pomoce są konieczne. W dzisiejszych czasach mikroskop już nikogo nie dziwi w gabinecie dentystycznym. Kiedyś mikroskop kojarzył nam się tylko z pracą w laboratorium, ale jednak czasy te minęły raz na zawsze. Nie musimy się obawiać mikroskopu, ponieważ jego „oko” niczego nie dotyka. Badanie przy jego pomocy oraz leczenie jest całkowicie bezbolesne.

Kiedy stawia się na leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem?


Kanałowe leczenie jest stosowane, gdy nasze zęby są nie do końca standardowe. Może być różnie. Naszą ząb może mieć kilka kanałów, czy też być wyjątkowo skrzywiony. Dentyści zgodnie przyznają, że niektóre stany zębów w dalszym ciągu ich zaskakują, pomimo że mają spore doświadczenie z pacjentem. Różne formy deformacji się zdarzają, a więc wszelkie nowe technologie są potrzebne.

Pamiętajmy, że wciąż nie wszyscy dentyści mają w swojej ofercie leczenie pod mikroskopem. W związku z tym musimy ten szczegół sprawdzić, zanim zapiszemy się do stomatologa. Na całe szczęście mikroskop w gabinecie dentystycznym jest już coraz częściej standardem. Znalezienie odpowiedniego stomatologa będzie już połową sukcesu. Nie mamy co narzekać, ponieważ dobrych dentystów w naszym kraju jest naprawdę sporo. Przyjeżdżają nawet pacjenci spoza Polski, aby skorzystać tutaj z usług dentystycznych. O czymś to świadczy, prawda? Jak najbardziej tak. Nie ma już co się bać czekającego nas leczenia kanałowego.