Leczenie próchnicy to priorytet w utrzymaniu zdrowego stanu uzębienia. Jednak często dochodzi do zaniedbań w tej dziedzinie, wynikających ze zwlekaniem z wizytą u stomatologa i podjęciem leczenia. Gdy dochodzi do stanu zapalnego miazgi zęba lub jej martwicy i ostrego bólu, wtedy zwykłe założenie plomby już może nie wystarczyć. To czas, aby podjąć leczenie kanałowe, inaczej zwane endodontycznym.
Na czym polega leczenie kanałowe?
Leczenie kanałowe często jest ostatnią deską ratunku, aby ocalić piękne i pełne uzębienie. Polega ono na dokładnym usunięciu zmienionej chorobowo miazgi z komory, jak i kanałów zęba. Podczas leczenia dokonuje się skrupulatnej dezynfekcji, a następnie wypełnienia oczyszczonych przestrzeni odpowiednimi materiałami, które zapewniają szczelność i zabezpieczają przed rozwojem bakterii. Czasami do odbudowy korony zęba wystarczą zwykłe materiały kompozytowe, ale w bardziej problematycznych sytuacjach, kiedy ubytek był bardzo duży może skończyć się na protetyce.
Mikroskop – nowoczesne narzędzie lekarza dentysty
Postęp technologiczny spowodował również istotne zmiany w stomatologii, a głównie w endodoncji, która wymaga niezwykłej precyzji. Dzisiaj leczenie zębów pod mikroskopem Poznań (www.dentystabiczyskomurawa.pl) jest najskuteczniejszą metodą stosowaną w leczeniu endodontycznym, z której korzysta wielu mieszkańców rejonu Wielkopolski. Swoją skuteczność zawdzięcza możliwości wielokrotnego powiększenia i podświetlenia obrazu, co zapewnia precyzyjne dotarcie do przestrzeni w najgłębszych kanałach oraz dostrzeżeniu mikropęknięć.
Popularność mikroskopu w stomatologii jest na tyle duża, że wykorzystuje się go nie tylko do leczenia trudno dostępnych miejsc w przestrzeni zębowej, ale też w zwykłym leczeniu zachowawczym. Daje to możliwość dokładnego przyjrzenia się strukturze zęba i wykryciu ubytków, które wcześniej były niedostrzegalne.
Dlaczego warto zdecydować się na leczenie zębów pod mikroskopem?
Zarówno w tradycyjnej formie leczenia endodontycznego, jak i pod mikroskopem powiela się ten sam proces, polegający na:
- usunięciu chorych lub martwych tkanek,
- odkażenie oczyszczonych przestrzeni,
- szczelne wypełnienie
- odbudowa korony.
Największa różnica polega na tym, że niektóre zmiany nie są dostrzegalne gołym okiem. Może to wpłynąć na precyzję zdezynfekowania kanałów, a także zlokalizowanie mikropęknięć i niewidocznych ujść kanałowych. Nawet najdrobniejszy błąd może spowodować konieczność powtórnego leczenia, które prawdopodobnie i tak będzie wymagało użycia mikroskopu. Dlatego leczenie zębów pod mikroskopem Poznań jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą błądzić po gabinetach stomatologicznych, a od razu pragną mieć zagwarantowaną wysoką jakość usług endodontycznych, oszczędzając czas i pieniądze.
Co wpływa na powodzenie leczenia kanałowego zęba?
Na sukces w leczeniu endodontycznym wpływa wiele czynników, które muszą ze sobą kooperować. Pierwszym i najistotniejszym jest wiedza i umiejętności lekarza, który musi posiadać w tej dziedzinie specjalizację, potwierdzoną egzaminem państwowym.
Nawet najlepszy dentysta bez dobrego sprzętu i profesjonalnych materiałów nic nie zdziała. Mikroskop to podstawowe narzędzie pracy w rękach endodonty, które umożliwia identyfikację wcześniej niewidocznych struktur, dodatkowych kanałów, przewężeń, obliteracji i perforacji. Dodatkowo powiększa i podświetla pole zabiegowe, dzięki czemu leczenie jest bardzo precyzyjne.
Dzisiaj leczenie zębów pod mikroskopem Poznań stało się standardem w klinikach, które oferują zabiegi najwyższej jakości. Nie należy się go obawiać, ponieważ jest bezbolesne, a zarazem bardzo skuteczne.