Ból zęba może całkowicie uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Zapalenie lub zakażenie miazgi zęba jest wskazaniem do leczenia kanałowego, dzięki któremu można zapobiec jego ekstrakcji. Pacjenci często obawiają się tej formy terapii, ponieważ są przekonani, że będzie kosztowna i bolesna. Obecnie najbardziej precyzyjną i skuteczną metodą jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. A na czym dokładnie polega taka usługa i kiedy warto się na nią zdecydować?
Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?
Leczenie kanałowe to specjalistyczny zabieg, podczas którego stomatolog musi otworzyć ząb i oczyścić kanały z tkanek objętych stanem zapalnym przy pomocy dedykowanych narzędzi. Następnie dentysta stosuje adekwatne do danego przypadku wypełnienie i zamyka ząb. Tradycyjne leczenie kanałowe nie zawsze przynosi zamierzony skutek, ponieważ lekarz może nie zobaczyć wszystkich zmian i niedokładnie oczyścić lub wypełnić kanał. W efekcie stan zapalny często powraca i wówczas konieczne jest ponowne przeprowadzenie zabiegu. Tymczasem Poznań stomatolog mikroskop – www.dentystabiczyskomurawa.pl to metoda, która umożliwia precyzyjne dotarcie do wszystkich kanałów i komór, dzięki 25-krotnemu przybliżeniu pola zabiegowego. Dodatkowo przy leczeniu mikroskopowym nie trzeba zatruwać zęba, co znacznie skraca całą procedurę i zwiększa komfort pacjenta.
Kiedy warto się zdecydować na leczenie kanałowe pod mikroskopem?
Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala szybko zlokalizować źródło problemu. Jest to innowacyjna technika, która wyróżnia się dużą skutecznością i jest chętnie wybierana przez pacjentów w każdym wieku. Na takie leczenie warto się zdecydować, gdy:
- kanały są bardzo wąskie i kręte
- kanały mają nietypową budowę
- stomatolog nie jest w stanie zlokalizować dodatkowych kanałów lub pojedynczych odgałęzień
- kanały są uszkodzone
- ząb był nieskutecznie leczony kanałowo bez użycia mikroskopu.
W trudnych przypadkach zaawansowane narzędzia optyczne będą nieocenionym wsparciem dla dentysty i sprawią, że szybciej oraz dokładniej wykona swoją pracę. Zabiegi z użyciem mikroskopu są bezpieczniejsze, a ich stosowanie pozwala znacząco skrócić czas potrzebny na oczyszczenie zęba i implementację wypełnienia.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem – zalety
Choć leczenie kanałowe pod mikroskopem jest dużo droższe od tradycyjnej metody, to jednak posiada wiele niekwestionowanych zalet. Przede wszystkim użycie profesjonalnego sprzętu zmniejsza ryzyko popełnienia błędu. W takim wypadku pacjent przychodzi do gabinetu tylko raz i natychmiast otrzymuje niezbędną pomoc. Szybka i dokładna interwencja będzie kluczowa, gdy w zębie rozwinął się poważny stan zapalny. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to dobry sposób, by uratować ząb przed ekstrakcją i może być stosowane nawet w bardzo trudnych przypadkach. Doświadczony stomatolog, korzystając z narzędzi optycznych, będzie w stanie szybko ulżyć pacjentowi w bólu, bez ryzyka, że zabieg trzeba będzie powtórzyć w najbliższej przyszłości. Skuteczność tej metody jest w dużej mierze uzależniona od umiejętności lekarza oraz parametrów technicznych danego mikroskopu.
Ekstrakcja zęba powinna być zawsze ostatecznością, dlatego warto wybrać się na leczenie kanałowe, by spróbować uratować chory ząb. Tradycyjny zabieg jest bardziej bolesny i niesie ze sobą większe ryzyko popełnienia błędu. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to alternatywna metoda, którą warto zastosować w wyjątkowo opornych przypadkach lub wtedy, gdy pacjent chce mieć pewność, że stomatolog dotarł do wszystkich komór i kanałów.