W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się leczenie kanałowe Poznań jest miastem z dużymi możliwościami. Trzeba pamiętać, że długo nieleczona próchnica może doprowadzić do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Jest to bardzo niebezpieczne, dlatego tak ważne jest, żeby regularnie odwiedzać stomatologa.

Czym jest leczenie kanałowe?

Zęby należy myć przynajmniej dwa razy dziennie, ale najlepiej to robić po każdym posiłku. Dawniej leczenie kanałowe było bardzo bolesne, ale obecnie mamy do dyspozycji znieczulenie, które bazuje na nowoczesnych rozwiązaniach. Dzięki temu pacjent nie odczuwa żadnego bólu i może się zrelaksować w czasie zabiegu. Warto walczyć o każdego zęba, dlatego nie ma co się od razu decydować na usunięcie, jeżeli ból jest nie do zniesienia. Leczenie kanałowe może pomóc nawet w drastycznych przypadkach, kiedy wydaje nam się, że już nić poza ekstrakcją zęba nie pozostało. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych stomatologów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Dawniej leczenie kanałowe było długotrwałe i dosyć nieprzyjemne. Braki w uzębieniu wpływają negatywnie nie tylko na wygląd, ale również zdrowie. Postarzają, a także po pewnym czasie deformują twarz. Należy pamiętać, że bez zębów nie można poprawnie gryźć jedzenia, więc braki w uzębieniu zaburzają pracę układu trawiennego. Zmiany próchnicze nieleczone będą wnikać w głębokie warstwy zęba. Na samym początku próchnica zajmuje zębinę, ale bardzo szybko może dotrzeć do samej miazgi. Stan zapalny tej części zęba jest wywoływane przez rozmnażające się bakterie.

Koszt leczenia

Należy pamiętać, że bóle są bardzo silne, jeżeli zapalenie jest ostre. Stan bólowy może się pojawić w każdym momencie, dlatego nie ma na co czekać. Trzeba jak najszybciej udać się do dentysty, który może polecić leczenie kanałowe. Warto dodać, że potrzeba przynajmniej kilku wizyt, żeby całkowicie wyleczyć zęba. Z reguły ból nasila się podczas picia gorących lub zimnych napojów, a także w czasie jedzenia słodyczy. Zmiana pozycji również może być problematyczna. Jeżeli nie rozpoczniesz leczenia w odpowiednim momencie to zapalenie miazgi przekształci się w martwicę, a później zgorzel zęba. Wierzchołek zęba zostanie całkowicie zniszczony przez bakterie. Cena leczenia kanałowego jest uzależniona od ilości kanałów, które będą leczone. Leczenie trzonowców górnych i dolnych jest droższe niż leczenie zębów jednokorzeniowych, takich jak jedynka, dwójka, czy trójka. W dużych miastach ceny leczenia kanałowego są największe. Z reguły jest to koszt 400-700 zł za zęba.