W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się leczenie zębów pod mikroskopem Poznań to miasto z dużymi możliwościami.

Leczenie zębów

Podstawowych zasad higieny jamy ustnej uczymy się od dziecka, jednak później wiele osób o tym zapomina i się do nich nie stosuje. Trzeba jednak pamiętać, że próchnica rozprzestrzenia się bardzo szybko, więc należy reagować natychmiast. Leczenie kanałowe jest zabiegiem inwazyjnym i bolesnym, dlatego wykonuje się je przy znieczuleniu miejscowym. Dosyć często występują również niebezpieczne powikłania oraz dolegliwości. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest znacznie skuteczniejsze, ponieważ dentysta może powiększyć obraz leczonego zęba i dokładnie oczyścić wszystkie kanały. To pozwala znacząco skrócić czas leczenia. Wykorzystuje się zazwyczaj wysokiej klasy mikroskopy operacyjne, które umożliwiają nawet 25-krotne powiększenie obrazu. Dzięki temu możliwy jest wgląd do komory zęba, a także uwidocznione są kanały korzeniowe i zęby trzonowe. Bez mikroskopu dosyć ciężko przeprowadzić taki zabieg. Postęp technologiczny poszedł mocno do przodu, dlatego obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej byśmy nawet nie pomyśleli. Należy pamiętać, że przy leczeniu kanałowym najważniejsza jest precyzja. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych stomatologów, którzy od dłuższego czasu działają na rynku i cieszą się dobrą opinią.

Zalety mikroskopu

Mikroskop pozwala dokładnie uwidocznić miejsca wymagające oczyszczenia lub leczenia, a także oświetla pole wykonywania zabiegu. Pozycję mikroskopu można oczywiście dowolnie regulować, ponieważ umocowany jest na specjalnym wysięgniku tuż nad głową pacjenta. Niektórzy pacjenci posiadają zęby o nietypowym kształcie, które bardzo ciężko jest leczyć przy użyciu klasycznych metod. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to nie tylko duża oszczędność czasu, ale również pieniędzy. W ten sposób można znacząco zmniejszyć ilość niezbędnych zabiegów endodontycznych. Bez precyzyjnego podglądu bardzo ciężko jest prawidłowo oczyścić oraz wypełnić kanały zębowe. Dokładne oświetlenie oraz duże powiększenie sprawiają, że próchnica jest widoczna nawet we wczesnym stadium. Stosowane jest także znieczulenie miejscowe, dlatego jest to praktycznie bezbolesna metoda. Pacjent znajduje się podczas zabiegu w pozycji leżącej, więc ma zapewniony wysoki komfort i może się zrelaksować. Chodzi również o to, żeby stomatolog miał łatwy dostęp do chorego zęba. Koszt jednego zabiegu leczenia pod mikroskopem to około 500-600 zł. Cena uzależniona jest głównie od stopnia skomplikowania zabiegu.