W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się protetyka Poznań to największe miasto w województwie wielkopolskich. Protetyka to dziedzina stomatologii, która bardzo szybko się rozwija i regularnie wprowadza nowe rozwiązania.

Odbudowa uzębienia

Osoby, które straciły naturalne zęby również mogą się cieszyć pięknym uśmiechem, jeśli zdecydują się na leczenie protetyczne

Osoby, które straciły naturalne zęby również mogą się cieszyć pięknym uśmiechem, jeśli zdecydują się na leczenie protetyczne. Na rynku działa wielu doświadczonych stomatologów, którzy posiadają ogromne doświadczenie. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych specjalistów, którzy cieszą się pozytywną opinią. Nawet najbardziej wymagający pacjenci powinni być zadowoleni, ponieważ wybór klinik stomatologicznych jest bardzo duży. Dentysta powinien mieć indywidualne podejście do każdego pacjenta. Protetyka pozwala przywrócić naturalne funkcje narządu żucia, a do tego odbudować uzębienie. Ubytki zębowe należy wypełniać jak najszybciej, ponieważ prowadzi to do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Ma to duży wpływ na kształtowanie się zgryzu, a także wygląd twarzy. Na leczenie protetyczne powinni zdecydować się ludzie, którzy stracili naturalne uzębienie. Na konsultację protetyczną może nas zgłosić stomatolog, ale możemy się też wybrać sami.

Plan leczenia protetycznego

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że podczas konsultacji ustalany jest indywidualny plan leczenia

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że podczas konsultacji ustalany jest indywidualny plan leczenia. Należy pamiętać, że plan leczenia musi być adekwatny do twojego problemu. Czasami może się okazać, że konieczne będzie przeprowadzenie badań dodatkowych. Powikłania można wykluczyć, jeżeli odpowiednio przygotujemy się do leczenia. Do protetyka powinieneś się udać, jeżeli wygląd twojego uzębienia pozostawia wiele do życzenia. Braki w uzębieniu nie tylko się źle prezentują, ale mają także negatywny wpływ na funkcje narządu żucia. W miejscach ubytków zębowych gromadzą się resztki jedzenia, dlatego bardzo utrudniona jest higiena jamy ustnej. Symetria uśmiechu także jest zaburzona, dlatego regularnie mogą się pojawiać nowe zmarszczki. Wśród innych następstw braków w uzębieniu można wymienić zaburzenie symetrii twarzy oraz bóle głowy. Bóle głowy mogą być tak dokuczliwe, że nawet środki przeciwbólowe nie będą w stanie pomóc. Nie ma co oczekiwać, że sytuacja się poprawi, ponieważ dzieje się tak bardzo szybko. Do ukruszenia kawałka zęba może również dojść podczas uprawiania sportu. Jeśli zdecydujesz się szybko na leczenie to szanse uratowania zęba będą zdecydowanie większe. Na rynku dostępne są stałe oraz ruchome uzupełnienia protetyczne. Wybór odpowiedniej protezy jest uzależniony od indywidualnej sytuacji pacjenta.