Protetyka to dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem zębów, które zostały trwale utracone lub uszkodzone. Współcześnie wiele osób boryka się z brakami w uzębieniu, czego konsekwencją mogą być problemy zdrowotne oraz nieefektywne przeżuwanie pokarmów. Dlatego warto wiedzieć, kiedy można skorzystać z usług protetycznych oraz na czym one polegają.

Protetyka Poznań – kiedy warto odwiedzić pracownię protetyczną?

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem zębów, które zostały trwale utracone lub uszkodzone.

Ubytki w uzębieniu mogą mieć różne nie zawsze zależne od nas podłoże. Częstym powodem utraty lub łamliwości zębów są między innymi przebyte choroby lub wypadki komunikacyjne. Problemy z uzębieniem wynikają także ze złej diety, nieodpowiedniej higieny jamy ustnej oraz niedoboru ważnych dla organizmu minerałów. Dlatego istnieje kilka okoliczności, które powinny skłonić nas do odwiedzenia renomowanego protetyka Poznań, na przykład:

  • Gdy posiadamy ubytek, który wygląda nieestetycznie lub wywołuje dyskomfort
  • Gdy posiadamy ubytek, który nie jest możliwy do odtworzenia przy pomocy leczenia zachowawczego
  • Gdy posiadamy ubytek, który negatywnie wpływa na nasz zgryz oraz na pracę całej żuchwy.

Głównym celem wizyty w pracowni protetycznej będzie zatem znaczna poprawa komfortu pacjenta oraz zadbanie o względy zdrowotne bezpośrednio związane z przeżuwaniem pokarmów.

Protetyka Poznań – na czym polegają usługi protetyczne?

Leczenie protetyczne polega przede wszystkim na profesjonalnym uzupełnieniu braków w uzębieniu, poprzez zaprojektowanie i założenie protezy stałej lub ruchomej. Do protez stałych zaliczamy mosty i korony, a do ruchomych protezy akrylowe oraz szkieletowe. Ponadto dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom stosowanym w protetyce, można także dowolnie poprawiać kształt, rozmiar oraz kolor zębów.

Korzystając z oferty doświadczonego protetyka Poznań, powinniśmy zatem szybko uzyskać piękny i zdrowy uśmiech na długie lata. Dlatego warto wybierać renomowane gabinety stomatologiczne, które posiadają odpowiednie zaplecze do wykonywania protez odznaczających się trwałością oraz wysoką jakością. Oczywiście za porządną i estetyczną protezę, będziemy musieli więcej zapłacić, jednak w dłuższej perspektywie czasowej, taka inwestycja na pewno nam się opłaci.

Podsumowując, jeśli mamy jakiekolwiek ubytki w uzębieniu, warto rozważyć założenie protezy stomatologicznej. Tym bardziej że wprawny protetyk powinien bez problemu dopasować odpowiednią protezę do naszych potrzeb, dzięki czemu jej używanie będzie dla nas w pełni bezpieczne i komfortowe.