Choroby zębów dotyczą większości ludzi. Niestety wynika to przede wszystkim z niewłaściwej higieny jamy ustnej. Zęby najlepiej myć po każdym posiłku, ale oprócz tego warto jeszcze stosować nić dentystyczną oraz płyn do płukania jamy ustnej. Jednak, gdy już próchnica się rozwinie to pozostaje tylko wizyta w gabinecie dentystycznym.

Jak wygląda leczenie kanałowe?

Choroby zębów dotyczą większości ludzi

Leczenie endodontyczne to inaczej leczenie zębów pod mikroskopem Poznań oferuje w tym zakresie naprawdę duże możliwości. Na uwagę zasługuje również fakt, że jest to prawdopodobnie najlepiej rozwinięta specjalność stomatologiczna. Endodoncja jest obecnie dużo bardziej precyzyjna niż kiedyś, ponieważ mamy do dyspozycji zaawansowany sprzęt oraz nowoczesne techniki leczenia. Jest to też większy komfort dla pacjenta, który dzięki temu nie odczuwa aż tak dużego stresu. Oczywiście wizyta u stomatologa zawsze jest stresująca, ale trzeba sobie uświadomić, że jest to duża korzyść dla naszego zdrowia. Leczenie kanałowe jest dosyć skomplikowane, dlatego powinno być wykonywane przez doświadczonego dentystę, który cieszy się dobrą opinią. Użycie mikroskopu umożliwia dokładne oczyszczenie kanału zębowego. To sprawia, że czas kuracji jest skrócony do minimum, a także potrzeba mniej wizyt w gabinecie stomatologicznym. Chodzi przede wszystkim o to, żeby usunąć martwą lub zmienioną zapalnie miazgę z kanałów korzeniowych, które znajdują się we wnętrzu zęba. Martwa miazga to klasyczne następstwo nieleczonej próchnicy. Dlatego nigdy nie wolno bagatelizować nawet minimalnego bólu zęba, ponieważ może to zwiastować rozwijający się stan zapalny.

Poszerzenie kanałów

Leczenie endodontyczne to inaczej leczenie zębów pod mikroskopem Poznań oferuje w tym zakresie naprawdę duże możliwości

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że stan zapalny wywoływany jest przez bakterie penetrujące zębinę. Ból może się pojawić pod wpływem zewnętrznych czynników, ale też może być samoistny. Opracowanie kanałów zębowych pod mikroskopem jest pierwszym etapem leczenia. Polega to nie tylko na chemicznym, ale również mechanicznym oczyszczeniu oraz poszerzeniu kanałów. Obecnie mamy dostęp do nowoczesnych narzędzi, dlatego stomatolodzy mają niezwykle duże możliwości. Dzięki mikroskopom można dokładnie określić jaki kształt mają korzenie. Bez odpowiedniego powiększenia nie dałoby się również dostrzec wszystkich nieprawidłowości. Leczenie kanałowe jest wykonywane przy znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Ból jest bardzo duży, dlatego pacjenci rzadko decydują się na zabieg bez znieczulenia. Ważny jest także osobisty komfort pacjenta, dlatego przez cały czas znajduje się on w pozycji leżącej. Dentysta ma dzięki temu też łatwiejszy dostęp do miejsc, które są ciężko dostępne.