Leczenie kanałowe jest często proponowane pacjentom w gabinetach stomatologicznych. Nietrudno się temu dziwić, dzięki niemu można skutecznie ratować nadwyrężone próchnicą zęby. Proponuje się je zarówno dorosłym pacjentom, jak i dzieciom, które mają zęby stałe. Z pomocą innowacyjnego sprzętu można szybko poprawić niejeden uśmiech. Duże miasta to większy dostęp do takich nowoczesnych medycznych urządzeń. Jednym z miast, gdzie warto wybrać się do dentysty, jest Poznań leczenie pod mikroskopem jest tam opcją często spotykaną (więcej: www.dentystabiczyskomurawa.pl). Praktycznie w każdym gabinecie stomatologicznym, szczególnie tym, który pracuje prywatnie, można wybrać to rozwiązanie.

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w Poznaniu

Gdy próchnica zaczyna atakować kanały zęba, wówczas mogą pojawić się przykre dla pacjenta dolegliwości bólowe. Konieczna jest wizyta u dentysty. Leczenie kanałowe jest praktycznie ostatnią szansą na wyleczenie chorego zęba. Jeśli taki zabieg wykonany jest prawidłowo, kanały zostaną oczyszczone dobrze z bakterii, wówczas jest możliwość korzystania z takiego uzębienia długo, bez konieczności jego wyrywania. Leczenie pod mikroskopem w Poznaniu pozwala na lepsze zatroszczenie się o swój uśmiech. Występuje wiele korzyści, gdy wybiera się to rozwiązanie. Przede wszystkim można liczyć na to, że będzie to zabieg o wiele krótszy, skuteczniejszy, bezbolesny. Całość takiej operacji przebiega pod znieczuleniem, dlatego pacjent nie musi obawiać się wystawienia na ból i stres. Takim sposobem można wyleczyć każdy ząb, niezależnie od tego, gdzie jest umiejscowiony czy na dolnej, czy na górnej szczęce.

Bezbolesna endodoncja mikroskopowa w Poznaniu

Ci pacjenci, którzy wcześniej zetknęli się już z leczeniem kanałowym, po wizycie w gabinecie stomatologicznym proponującym endodoncję mikroskopową, mogą być pozytywnie zdziwieni. Zalet jest kilka:

  • nie wymaga ponownego pojawienia się w gabinecie (chyba że na kontrolę),
  • za pomocą jednej wizyty można przeprowadzić diagnostykę i leczenie,
  • medyczny sprzęt sprawia, że można wyszukać najmniejsze zanieczyszczenie zęba,
  • jedna wizyta nie trwa zbyt długo a można wyczyścić wszystkie kanały zęba.

Wraz z mikroskopem używa się podczas wykonywania leczenia kanałowego innych sprzętów, między innymi są to: endomotor, endometr, ślinochron. Wszystkie te elementy stanowią już część wyposażenia każdego dobrego gabinetu stomatologicznego, zapewniają komfort zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi, bo ułatwiają mu wykonywanie jego obowiązków w sposób kontrolowany, bez zbędnych pomyłek i stresów.