Wybielanie zębów Poznań – Dentysta Biczysko-Murawa to procedura, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że pacjenci coraz częściej doceniają korzyści, jakie wiążą się z pięknym, zadbanym, zdrowym uśmiechem. Osoby, które marzą o śnieżnobiałych zębach, decydują się na skorzystanie z domowych sposobów na ich wybielenie bądź też umawiają wizytę w gabinecie stomatologicznym, licząc na pomoc specjalisty.

Wybielanie zębów Poznań – zabiegi dentystyczne

Na wybielanie zębów pacjenci decydują się ze względów głównie estetycznych. Jest to zabieg, który można wykonać w gabinecie stomatologicznym przy pomocy różnych technik. Pacjent musi zdawać sobie sprawę z tego, że zazwyczaj wiąże się on ze sporym wydatkiem.

Na wybielanie zębów pacjenci decydują się ze względów głównie estetycznych

Ogromną zaletą zabiegów wybielających przeprowadzonych w gabinecie stomatologicznym jest ich wysoka skuteczność, niemniej jednak efekt zależny może być od różnych czynników. Nie u wszystkich pacjentów możliwe jest osiągnięcie śnieżnobiałego odcienia zębów – jeśli naturalny kolor zębów zbliżony jest do beżu bądź też żółci, rezultaty zabiegów mogą nie być satysfakcjonujące.

Jednym z zabiegów, który gwarantuje naprawdę oszałamiające efekty jest usuwanie kamienia nazębnego. Może ono znacznie poprawić wygląd zębów, zwłaszcza jeśli nagromadziła się na ich powierzchni duża ilość zmineralizowanej płytki nazębnej.

Pacjentowi pomoc mogą także specjalne nakładki z żelem wybielającym, które dopasowane są do kształtu uzębienia konkretnej osoby. Używa się ich zazwyczaj przez kilka tygodni, a efekty zauważalne są już po krótkim czasie.

Nowoczesna stomatologia oferuje także pacjentom możliwość wybielania zębów przy pomocy lampy. To dość kosztowny sposób, jednak zabieg jest bezbolesny i jednorazowy.

Wybielanie zębów a domowe sposoby

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że domowe metody wybielania zębów charakteryzują się o wiele niższą skutecznością niż zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym. Osoby, które po nie sięgają, powinny pamiętać o tym, że to regularność stosowania domowych środków pozwala osiągnąć zauważalny efekt.

Osoby, którym zależy na wybielaniu zębów w domowych warunkach bardzo często sięgają po specjalne pasty wybielające, nici dentystyczne, paski wybielające bądź też płyny do płukania jamy ustnej. Pomóc także może szczotkowanie zębów przy pomocy sody oczyszczonej, kurkumy czy też węgla aktywnego. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że sposoby mechaniczne niekoniecznie powinny być stosowane u osób z nadwrażliwością zębów, mogą bowiem doprowadzić do znacznego pogorszenia kondycji szkliwa.