Mikroskop stosowany w stomatologii jest nowoczesną formą leczenia kanałowego. Dzięki odpowiedniemu powiększeniu mikroskopowemu stomatolog może odnaleźć widoczne wówczas struktury, kanały korzeniowe, dostrzec przewężenia, obliteracje i perforacje. Przy zastosowaniu 25krotnego powiększenia na tak małej powierzchni zęba widoczne stają się ujścia kanałów korzeniowych, o przekroju części milimetra. Wnętrze zęba w takim powiększeniu skutecznie pomaga w precyzji leczenia stomatologicznego.

Zastosowanie mikroskopu podczas leczenia kanałowego

Mikroskop stosowany w stomatologii jest nowoczesną formą leczenia kanałowego

Absolutnie koniecznym wskazaniem do zastosowania mikroskopu są wąskie kanały zębowe, zakrzywione korzenie lub kostniak w kanale. W tych trudnych przypadkach zasadnicze znaczenie ma wykorzystanie szczegółowego pola widzenia i zapobieganie ekstrakcji zęba. Leczenie stomatologiczne pod mikroskopem wymaga zastosowania koferdamu.  Mikroskop do kanałowego leczenia  znaleźć może zastosowanie w nowoczesnych gabinetach dentystycznych, w których lekarz stomatolog świadczy usługi, najczęściej w większych miastach takich jak  m.in. Poznań. Zastosowanie tej innowacyjnej technologii to specjalność profesjonalnych gabinetów stomatologicznych. Dzięki tej nowoczesnej technice leczenie kanałowe można wykonać w trakcie jednej wizyty u stomatologa. Skomplikowane leczenie znacznie jest ułatwione,  zawdzięczając ten fakt użyciem mikroskopu przy zabiegu. Okazuje się krótkie i bezbolesne w porównaniu do tradycyjnej metody leczenia kanałowego.

W przypadku gdy dojdzie do poważnego zapalenia w miazdze zęba należy wykonać leczenie kanałowe. Zły stan zęba, który jest efektem głębokiego ubytku lub wielokrotnego leczenia czy też pęknięcia korony wymaga zastosowania kanałowego leczenia, z użyciem specjalistycznego narzędzia, jest to między innymi odpowiedni mikroskop.

Przy leczeniu kanałowym po raz pierwszy mikroskopu użyto we Włoszech na początku lat 60tych. Zastosowanie mikroskopu do leczenia zdecydowanie ułatwia pracę stomatologa, dzięki znacznie lepszej widoczności wszystkich kanałów korzeniowych, ich oczyszczeniu, a następnie wypełnieniu.

Przy leczeniu kanałowym po raz pierwszy mikroskopu użyto we Włoszech na początku lat 60tych.

Jak przebiega leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu?

Ze względu na bardzo mały obszar zabiegowy w zębie, zwężony nawet do kilku części milimetra, mikroskop znacznie precyzyjniej niż oko ludzkie czy lupa, daje możliwość przeprowadzić leczenie specjalistyczne. Zdecydowanie łatwiej jest odnaleźć ujście dodatkowych kanałów korzeniowych i udrożnienie ich. Dokładne przeprowadzone leczenie kanałowe z użyciem innowacyjnego narzędzia daje szansę pacjentowi na zachowanie i odbudowę zęba. Przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji i regularnej kontroli u specjalisty, można się cieszyć z efektu zabiegu przez długie lata. Poznań Stomatolog mikroskop Poznań daje tą szansę pacjentom stosując mikroskop do zabiegu leczenia kanałowego.

W pierwszej kolejności, przeważnie po znieczuleniu, dentysta otwiera komorę chorego zęba, usuwając z niego miazgę. Potem przy użyciu mikroskopu opracowuje kanały korzeniowe, przygotowując je do wypełnienia. Po osuszeniu kanałów przystępuje do wypełnienia odpowiednią masą. Leczenie kanałowe wymaga od lekarza stomatologa dużej wiedzy i doświadczenia zawodowego, a także, w znacznej mierze odpowiedniej precyzji i sztuki. Taka kuracja jest absolutnie niezbędna szczególnie w przypadku nieodwracalnych chorób miazgi czy złamania zęba. Skuteczne, fachowe leczenie z użyciem mikroskopu to sukces leczenia kanałowego, zależny także od prawidłowej odbudowy ścianek zęba. Doświadczenie i obszerna wiedza lekarska jest konieczna w każdym przypadku.